خريد بک لينک
رزرو آنلاين هتل خارجي
خريد سکه ساکر
رزرو آنلاين هتل خارجي
بازی
فلنج
بررسی تأثیرآموزش کنترل خشم بر میزان تاب آوری؛ کیفیت زندگی و کاهش رفتار ناسازگارانه دانش آموزان مقطع
<-BloTitle->
<-BloText->

عضویت در سایت
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
ادرس سایت یا وبلاگ : http://
سال تولد:
جنسیت :
وضعیت تاهل :
کشور : (کشور محل سکونت)
شهر :
آیدی یاهو :
کد امنیتی : *

آخرین ارسال های انجمن
عنوان پاسخ بازدید توسط
<-TalarTitle-> <-TalarSub-> <-TalarHit-> <-Talarwriter->

بررسی تأثیرآموزش کنترل خشم بر میزان تاب آوری؛ کیفیت زندگی و کاهش رفتار ناسازگارانه دانش آموزان مقطع متوسطه

بررسی تأثیرآموزش کنترل خشم  بر میزان تاب آوری؛ کیفیت زندگی و کاهش رفتار ناسازگارانه دانش آموزان مقطع متوسطه

فرمت فایل : doc

حجم : 411

صفحات : 114

گروه : روانشناسی و علوم تربیتی

توضیحات محصول :

اطلاعات تحقیق:

در 114 صفحه ورد قابل ویرایش

دارای 5 فصل  :

کلیات تحقیق

ادبیات و مبانی نظری تحقیق

روش تحقیق

تجزیه و تحلیل داده ها

بحث و نتیجه گیری

منابع درون متنی : دارد

منابع پایانی داخلی و خارجی : دارد

فهرست مطالب : ندارد

بصورت کامل اصولی با رعایت تمام اصول

بخشهایی از متن:

چکیده

بیش از یک سوم جمعیت کشور ایران را نوجوانان زیر 18 سال تشکیل می دهند و شیوع خشم در این سنین بالا است. از آنجا که کودکان و نوجوانان آینده سازان کشور هستند و خشم وپرخاشگری می تواند اثرات زیان آوری بر سلامت جسم و روان آنان داشته باشد، این پژوهش با هدف تعیین میزان تأثیر بررسی آموزش کنترل خشم بر میزان تاب، آوری؛ کیفیت زندگی و کاهش رفتار ناسازگارانه دانش آموزان مقطع متوسطه انجام گرفته است. مطالعه به روش شبه تجربی انجام شد. جامعه آماری پژوهش، شامل تمامی دانش آموزان پایه اول مقطع متوسطه در سال1396بودند. به روش نمونه‌گیری خوشه ای جند مرحله ای، تعداد60 نفر به شیوه دردسترس  به عنوان نمونه انتخاب شدند(30نفرآزمایش و 30نفرکنترل). برای گردآوری داده ها از 3 پرسشنامه استاندارد تاب آوری و پرسشنامه کیفیت زندگی و پرسشنامه رفتار ناسازگارانه استفاده شد. داده ها با استفاده از آزمون تحلیل آزمون کوواریانس مورد تحلیل قرار گرفت. یافته ‌ها نشان داد بین گروه آزمایش و کنترل در پس آزمون، تفاوت معنی دار وجود دارد(p=0.001). همچنین بین گروه ها از لحاظ خرده مقیاس‌های‌ تاب آوری، کیفیت زندگی و کاهش رفتار ناسازگارانه تفاوت معنی دار یافت شد(p<0/05). به نظر می رسد استفاده از آموزش مهارت های کنترل خشم، به خوبی توانسته است در افزایش تاب آوری ، کیفیت زندگی و  کاهش رفتارهای ناسازگارانه آموزش دیدگان تأثیر گذار باشد.

...

2ـ1ـ مقدمه:

در سال‌های اخیر، رویکرد روان‌شناسی مثبت‌گرا هدف نهایی خود را شناسایی سازه‌ها و شیوه‌هایی می‌داند که بهزیستی و شادکامی انسان را به‌دنبال دارند. از این‌رو، عواملی که سبب سازگاری هرچه بیشتر آدمی با نیازها و تهدیدهای زندگی شوند، بنیادی‌ترین سازه‌های مورد پژوهش این رویکرد به ‌شمار می‌روند (سامانی و همکاران، 1386). در واقع قوانین شناختی را که موجب اختلال در رفتار می شود، تغییر می دهد. با این نگاه پرخاشگری رفتاری غیرقابل تغییر تلقی نمی شود و می توان با اصلاح تفکرات و باورهای شناختی غیر منطقی و آموزش مهارت های رفتاری مناسب همچون مهارت کنترل خود، ابراز وجود، تنش زدائی و حل مسئله، سبک های غلط پاسخ دهی پرخاشگرانه مواجه شویم. درمانگران پیشرو شناختی- رفتاری، آلبرت الیس و آئورن بک هستند، که هر دو در تألیفاتی به طور خاص بر روی خشم متمرکز شده اند. به اعتقاد آنها، احساسات خشمگینانه به طور غیر قابل تغییری همراه با افکار خشمگینانه است(سادوک[1] و سادوک، 2005). بنابراین، باید تمرکز بر توانایی مراجع جهت کنترل و تغییر رفتار وی صورت گیرد. گاهی تعصب های ایدئولوژیک و سیاسی نیز در بعضی از نوجوانان منجر به بروز پرخاشگری می شود. برخی از نوجوانان ممکن است به دلیل عدم کنترل پدران و مادران بر رفتار و کردار آنان درصدد ارضای لذت گرایی و کام جویی برآیند و از پرخاشگری برای دستیابی به اهدافشان استفاده کنند(ابوالمعالی، موسی زاده، 1391).


 

قیمت محصول : 40000 تومان

دانلود
برچسب

تأثیرآموزش کنترل خشم میزان تاب آوری کیفیت زندگی کاهش رفتار ناسازگارانه دانش آموزانادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
بررسی تأثیرآموزش کنترل خشم بر میزان تاب آوری؛ کیفیت زندگی و کاهش رفتار ناسازگارانه دانش آموزان مقطع,

ارسال نظر برای این مطلب
نام شما:
ايميل :
سايت :
متن نظر :
وضعیت نظر:
کد امنیتی : *


<-BloTitle->
<-BloText->

تبادل لینک سايت همسريابي - بهترین سایت همسریابی ایرانیان فروشگاه اینترنتی خرید دانگل براوو گیرنده دیجیتال موبایل تبادل لینک سایت همسرگزینی - بهترین سایت همسریابی ساعت هوشمند ارزان